Виробництво пакетів поліетиленових з логотипом

       Щодня ми використовуємо поліетиленові пакети. Збираючись до супермаркету або на ринок за продуктами, беремо з собою про всяк випадок самі місткі і міцні, на роботу або у гості — красиві, на семінар або на виставку — презентабельні. І розуміємо як вони потрібні тільки коли їх не виявляється під рукою. Тому що пакети поліетиленові є показником культури побуту, із зростанням рівня якої ми можемо собі дозволити не замислюватися про те, в що покласти покупки, як не забруднити сумку овочами, як відокремити продукти від побутової хімії, щоб донести додому з магазину.

       Кольорові і прозорі майки і банани давно прижилися в побуті, на виробництві, у сфері маркетингу і реклами. У них фасують продукти харчування, захищаючи від вологи і пилу, переносять ручну поклажу, пакують вантажі для перевезення. Це сама універсальна тара, в яку можна покласти практично все. Тому замовники повинні знати основні маркетингові, технологічні і функціональні тонкощі, щоб замовити виготовлення пакетів.

       Прорахувати вартість поліетиленових пакетів з логотипом можна перейшовши за посиланням тут.


Така різна м'яка упаковка: основні характеристики

       Одно з найважливіших достоїнств сучасного поліетиленового кулька — це його міцність. У майку «для магазинних потреб» можна завантажити 10-13 кг продуктів, в кульок, виготовлений по спецзамовленню, можна без побоювання покласти автомобільний акумулятор або штук 15 цегли.

       Багато замовників думають, що міцність готового виробу залежить тільки від товщини плівки. І коли приходять на виробництво поліетиленових пакетів, то просять виготовити майку або петлю «потовще і поміцніше». Проте це не зовсім правильно. Також важливий материіал, який використовується. Яка сировина йде на виготовлення пакетів?


Гранули поліетилену

Гранули поліетилену

 

По складу використовуваної сировини ПЕ ділиться на 3 типи:

 1. ПНТ (HDPE) — поліетилен низького тиску. Дуже міцний на розрив, жорсткий матеріал, що шарудить. Має велику вантажопідйомність, але легко протикується гострими предметами. Саме він зазвичай йде на виготовлення поліетиленових пакетів з логотипом для супермаркетів, тобто улюблений покупцями недорогий і міцний тип «майка» для покупок.

 2. ПВТ (LDPE) — поліетилен високого тиску. Товстий, еластичний, м'який ПЕ з красивим глянцем. Він поступається по вантажопідйомності тонкому ПНТ, але якщо вам треба замовити виготовлення пакетів з логотипом для бутику, то це точно ваш вибір, оскільки банан або петля з ПВТ матиме презентабельний і солідний зовнішній вигляд. Також LDPE йде на виробництво прозорих пакетів, оскільки тільки він не містить залишків каталізаторів і є по хімічній термінології матеріалом високої чистоти.

 3. ПСТ (MDPE) — поліетилен середнього тиску. Ця змішана сировина, в якій міститься ПНТ, ПВТ і домішки. Виходячи з вимог замовника, можна підібрати будь-який склад матеріалу.

 

Ноу-хау «зеленого руху» — біо пакети

       На даний момент для них найчастіше використовують 2 еко сировини, яка розкладаються через 2-3 роки або раніше, залежно від складу сировинної суміші.

:

1. Оксо-біодеградуючий поліетилен. 

Виготовляється із звичайного ПЕ із застосуванням оксо - біорозкладної домішки, наприклад, D2W в кількості 1% або аналогів. Завдяки цим домішкам відбувається деградація полімерної упаковки на дрібні частинки. Така упаковка заборонена в Україні з 10.03.2022 р.

 

Пакет з петлевою ручкою

Виробництво біо-пакету з петлевою ручкою


2. Біорозкладні композиційні пластики на основі крохмалю

Це одно з найцікавіших напрямів створення біодоступної упаковки. Сировиною для крохмалю може бути картопля, кукурудза, бобові, буряк та ін. З крохмалистих с/х культур витягають полісахариди, які шляхом ферментації перетворюють на мономер для подальшої полімеризації. Біоетилен не використовують в чистому вигляді, а змішують з ПЕ, який отримується з етилену. В результаті виходить біодоступний матеріал, який після використання швидко розкладається.

 

Пакет з прорубною ручкою з сировини на основі крохмалю кукурудзи

Еко-пакет з кохмалю кукурудзи


       Еко-тренды зараз на піку популярності. Тому багато компаній активно «озеленюють» свій імідж і переходять на упаковку з крохмалю.

       До складу поліетиленового пакету можна додати різні модифікатори, які зроблять еластичний матеріал міцнішим на розрив, збільшать морозостійкість пластика або його стійкість до ультрафіолету.

Товщина плівки теж має значення. Вантажопідйомність майки з ПНТ:

 • 15-20 мкм — 3-5 кг;
 • 25-30 мкм — 7-10 кг;
 • 35-40 мкм — 13-15 кг.

 

Технология виробництва пакетів поліетиленових з логотипом: від гранул до готової продукції

       Щоб дізнатися про те, як роблять пакети, треба заглянути в підручник хімії. Поліетилен роблять з етилену, який є продуктом нафтопереробки. Етилен - низькомолекулярна речовина, тобто мономер з «малими молекулами», який в процесі полімеризації утворює полімер. Для отримання різних марок ПЕ з необхідними фізико-хімічними характеристиками (міцного на розрив, еластичного) при виробництві додають різні каталізатори.

Усі методи виробництва ПЕ можна розділити на два типи:

 • При високому тиску. Процес відбувається в хімічному реакторі при високих температурах (біля 200 °C). Газ (етилен) заздалегідь очищають, а потім за безперервною схемою отримують ПЕ. Ініціатором реакції полімеризації виступає молекулярний кисень. Технологічний процес складається з двох основних етапів: підготовка сировини (газу, розчинника, каталізатора), потім полімеризація етилену.

 • При низькому тиску. Отримують при температурі від 100 °C і тиску до 4 Мпа. Обов'язкова умова — присутність каталізатора. Є три технології полімеризації ПНТ: в розчині, в суспензії, газофазна. Тут все досить просто. У розчин додають каталізатор і виділяють з нього ПЕ. Потім його відправляють у випарник для видалення розчинника, потім в сепаратор і на останньому етапі — у вакуумний гранулятор.

Виробники пакетів закуповують готові безбарвні гранули, з них роблять плівку або заготівлі у вигляді рукава і напіврукава. Первинна сировина йде на харчову упаковку, вторинна - на мішки для сміття і інших технічних потреб.

 

Як роблять пакети? Для цього на заводі використовуються наступні види устаткування:

1. Екструдер для виготовлення плівки. 

       Це устаткування, в якому відбувається нагрів, пластифікація, потім гомогенізація і пластикація розплаву. Пластифікація і пластикація - два різні процеси. У першому випадку йдеться про додавання до ПЕ пластифікатора для еластичності. У другому - про хімічне перетворення полімеру для надання суміші пластичності і однорідності. Останній етап - продавлювання розчину через голівку екструдера (є щілиною, отвором) для перетворення його на погонажное виріб. Екструдери бувають видувними (для виробництва рукава) і плоскощілинніми (для отримання плівки у вигляді полотна).

 

Тришаровий екструдер для виготовлення рукавних плівок

Екструдер тришаровий для рукавних плівок


Схема екструдера:

 1. Завантажувальний бункер для поліетилену і компонентів.
 2. Голівка екструдера для роздування рукава.
 3. Щоки, що складають.
 4. Поліетиленова плівка у вигляді рукава.
 5. Коронатор (активатор).
 6. Намотувальник.
 7. Бобіна з поліетиленовою плівкою.

 

Схема екструдера для виробництва плівок ПВТ

Схема екструдера для плівок ПВТ


Технологічна схема екструдера:

 1. Пневмозавантажувач.
 2. Бункер для поліетилену і домішок.
 3. Шнек з температурними зонами для перемішування сировинної суміші.
 4. Голівка, що формує, для витискування заготівлі з поліетилену з подальшим роздуванням плівки у вигляді рукава.
 5. Охолоджувальний пристрій.
 6. Кільцевий бондаж.
 7. Рукав плівки.
 8. Щоки, що складають.
 9. Пристрій, що тягне.
 10. Полотно плівки.
 11. Ширительно - центруючі вали.
 12. Різальний пристрій - для розрізання рукава на два полотна.
 13. Намоточник.

 

Картинка роздування плівки у вигляді рукава на екструдері

Роздування рукава на екструдері


2. Коронатор. 

       Апарат для обробки поверхні плівки коронним розрядом, тобто активації. Ця операція покращує «змочуваність» плівки фарбою, збільшуючи її поверхневу енергію. Простіше кажучи, після обробки коронним розрядом фарба не збирається в краплі на поверхні плівки, а наноситься рівномірно і «вбирається», а потім надійно утримується протягом всього часу експлуатації упаковки.  За допомогою цього устаткування виготовляють майки і банани, активовані під шовкографію і фотодрук.


Активатор до екструдера

Облаштування обробки коронарним розрядом, що складається з високовольтного трансформатора, генератора, головного електроду і контрелектроду

Схема активатора


Схема станції коронації:

 1. Контрелектрод.
 2. Коронний розряд.
 3. Електрод.
 4. Полімерна плівка.

 

3. Флексографічні друкарські машини. 

       Бувають ярусного, планетарного і секційного типу. Конструктивно відрізняються компонуванням друкарських вузлів.  У машинах ярусного типу вони розташовані один над одним (тобто ярусами) і кожен вузол має окремий друкарський циліндр. У планетарних друкарських машинах усі друкарські вузли згруповані навколо одного циліндра. Така конструкція дозволяє друкувати навіть на найтоншому полотні, не розтягуючи його. Але за один цикл можна нанести малюнок тільки на одну сторону плівки. У секційних машинах друкарські вузли розташовані послідовно, тобто лінійно.

 

Чотириколірна флексографічна машина ярусного типу

Чотириколірна ярусна флексографічна машина


Схема машини:

 1. Розмотувальний вузол.
 2. Друкарські станції.
 3. Комутаційна шафа.
 4. Сушарний пристрій.
 5. Забарвлена бобіна.
 6. Намотувальний вузол.

 

Технологічна схема 4-х кольорової флексографічної машини ярусного типу

Схема чотириколірної ярусної флексографічної машини


Схема флексомашини:

 1. Рулон з чистою плівкою з опорою для розмотування.
 2. Вузол, що проводить.
 3. Вузол, що проводить.
 4. Друкарські секції.
 5. Валики, що проводять.
 6. Друкарські секції.
 7. Барвистий апарат.
 8. Формовий циліндр.
 9. Друкарський циліндр.
 10. Сушарний пристрій
 11. Вузол, що виводить.
 12. Рулон з віддрукованою плівкою з намотувальним пристроєм.

 

4. Пакеторобні машини. 

       Вони розмотують рукав, зварюють шви термозварювальним ножем, вирубують або приварюють ручки, складають в стопку вже готову продукцію. Існують машини для виготовлення майки, петлі і банана. Перші і другі вирубують ручку, треті - приварюють.

 

Пакеторобна машина для виготовлення пакетів з прорубною посиленою ручкою

 Пакеторобна машина для виготовлення пакетів банан


Схема пакеторобної машини:

 1. Пристрій для розмотувания бобіни і вирівнювання її кромки.
 2. Пристрій для формування нижнього підкоміра.
 3. Програмное устаткування.
 4. Пристрій з підваркою для посилення ручок у вигляді бобін.
 5. Штампувальний вузол.
 6. Облаштування для ущільнення бічного шва пакету.
 7. Пристрій для обрізання кромки.
 8. Світловий сигнал про стан роботи устаткування.
 9. Головний електричний блок управління.
 10. Коробка електричного контроллера конвеєра.
 11. Конвеєр готової продукції.

Що таке флексодрук?

       Флексографічний друк - прямий ротаційний друк, для якого використовуються флексоформи. Це кліше, з якого рідкі фарби переносяться на поверхню плівки. Кожна флексоформа призначена для нанесення фарби одного кольору. Наприклад, для двостороннього друку з колірністю 2 потрібне 4 кліше.

 

Технологічна схема роботи друкарського пристрою на флескомашині

Схема друкарського пристою на флексомашині


Схема друкарського пристрою:

 1. Чиста плівка.
 2. Формовий циліндр.
 3. Фарба.
 4. Друкарська форма.
 5. Анілоксовий вал.
 6. Дукторний вал.
 7. Ємність з фарбою.
 8. Циліндр протитиску.
 9. Віддрукована плівка.
 10. Барвистий шар.
 11. Поліетиленова плівка.

 

       Процес виготовлення фотополімерного кліше розпочинається із створення макету. Замовник може самостійно розробити дизайн: логотип, малюнок, текст. А ось макетом повинен займатися професійний дизайнер упаковки. У цій справі багато тонкощів: треба врахувати розтиск точок растру, правильно зробити обриви і затягування на переходах кольорів, передати півтони, не забути про важливий для флексодруку треппінгу. Потрібно правильно підібрати матеріали макетів і врахувати, що вони зазвичай не вбирають фарбу. Тому чим менше її витрата в заливках і тінях - тим передбачуваніший результат. Готові макети потім передаються для виготовлення фотополімерних кліше.

       Якісні флексоформи можна використати багаторазово (до 5 років) за умови дотримання умов їх зберігання. Фотополімерні плівки треба зберігати мало не в стерильній чистоті при певній температурі і у відповідному світловому режимі. Виробник рідко віддає кліше замовникові. Тому що після подорожі на склад і зберігання в звичайній шафі ніжна фотополімерна флексоформа може стати непридатною для друку наступного замволення. Її знову доведеться робити. А це досить великі додаткові витрати.

 

У пошуку суперкольору : CMYK або Pantone?

       «Ми хочемо отримати ідеальний корпоративний колір», — говорить замовник іміджевого друку на пакетах. «Наш бренд запускає кампанію «Зустрічайте в новій упаковці», для якої дуже важливе попадання в колір», — вимагає рекламник-маркетолог. І з цим не посперечаєшся! Кольори дійсно важливіші за креативний дизайн зображення, металізації або тиснення. Які існують колірні моделі? Як вони працюють? Чим відрізняються?

Як підбирають кольори для друку?

       У колористиці і поліграфії існують різні колірні моделі. Тому якщо замовник хоче надати для друку на пакетах готовий макет, то його попросять прислати файл у форматі CMYK або, навпаки, замінити кольори на «Pantone C». Це і є загальноприйняті колірні моделі (точніше, деякі з них).

       На таких принципах ділення світла по колірній моделі RGB заснована, наприклад, робота монітора або телевізора. Якщо описувати технологію грубо, то будь-який колір на екрані складається з величезної кількості різноколірних точок-лампочок, які світять з різною інтенсивністю. І за рахунок яскравіших синіх лампочок ми бачимо небо, зелених — листя, жовтих — пісок.

       У поліграфії все складніше, оскільки фарби на друці не горять, як лампочки, тобто не випромінюють світло. Тут на допомогу приходять колірні моделі CMYK і «Pantone C», працюючі за іншим принципом.

Що таке CMYK

       Для флексографічної, офсетної, шелкографічної і інших видів друку часто використовують колірну модель CMYK. Її називають тріадою, але насправді вона складається з чотирьох кольорів: блакитного, жовтого, пурпурного і чорного. Колір друкарських фарб тріади залежить від поєднання спектральних характеристик, кількості і способу нанесення пігментів, а також від властивостей поліетилену для друку і моделі конкретної друкарської машини.

 

Кольорова модель CMYK


       Як працює цей принцип? Перед друком зображення раструють, тобто розбивають його на дрібні сегменти (растрову сітку). Кожен з осередків заливається суцільним кольором: плашку заповнюють точками під різними кутами кожним з чотирьох кольорів CMYK. Самі  точки дуже дрібні і відстань між ними зовсім маленька, тому вони зливаються в єдину колірну пляму. І наше око бачить певний колір, а не окремі точки.

       Тріада друкарських фарб (CMYK) ідеально підходить для друку з великою кількістю кольорів і відтінків (так створюється фотографічне зображення). Але є у цього методу і недолік: при друці декількох тиражів відтінки можуть відрізнятися. Наприклад, колір може вийти блідішим або насиченим, рожевий може стати пудровим, а синьо-ліловий — помірним пурпурним.

Що таке «Pantone C»

       Американська колірна модель «Пантон» — це стандартизована система підбору кольору для друку, в якому використовуються готові сумішеві кольори. Кожному кольору в каталозі відповідає плашка-зразок (чи плівка) з певним номером. Щоб отримати потрібний відтінок, кольори змішуються по написаній тут же формулі.


Розкладка кольорів "Pantone C"


       Для кожного виду друку існує окремий каталог зразків кольорів Pantone. Тобто існує каталог (віяло з плашками-зразками) для флексографічного друку на поліетиленовій плівці. Окремий каталог — для металізованих фарб типу бронзи і срібла.

       Pantone — точніша колірна модель, яка не так сильно залежить від характеристик поліетилену, на який наноситься друк, пігментів і флексодрукарської машини. Якщо необхідно добитися стовідсоткового попадання в колір, то краще використати цифрову розкладку для плівок «Pantone C». У палітрі готової бібліотеки вже є базові кольори, які можна використати для друку пакетів з логотипом і символікою, брендованих пакетів, для яких важливе точне попадання в корпоративний колір і відтінок. У цій колірній моделі (у друку пантонами) можна також використати додаткові складені складні кольори: яскраво-жовтий, вогняно-червоний, насичений апельсиновий та ін.

       Якщо замовник хоче самостійно підготувати макет для друку в «Пантон», то він повинен розуміти, що це складна і трудомістка робота. Автоматичний кольороподіл в Photoshop можливо лише в CMYK. Для «Пантон» кольороподіл доведеться виконувати вручну поетапно, замінюючи кольори на сумішеві фарби «Pantone C», окремо працюючи з ефектами і тінями (вони можуть бути композитними). Якщо допустити помилку, то результат не відповідатиме очікуванню. Наприклад, якщо чорний помилково проявиться в 3-4 каналах, то у результаті замість повноцінного насиченого Black можна отримати блідо-сіру пляму. Це означає, що дизайнер забув відключити шари, які відійшли до Pantone, і вони наклалися на тріаду.

Яка колірна модель краще для флексографічного друку на пакетах?

       Не можна сказати, що якийсь метод кращий, а якийсь гірший, тому що все залежить від конкретного завдання: від дизайну пакету, тиражу, властивостей поліетилену.

       Тріада CMYK імітує при друці потрібний колір шляхом накладення чотирьох основних растрів. Тут можна контролювати і коригувати кольори (при достатньому досвіді і професіоналізмі).

       Колір CMYK заздалегідь «замішується» по формулі, а потім поступає в друкарську машину. Він дозволяє ідеально потрапити в колір при друці декількох тиражів. Але красива картинка на папері може виглядати зовсім інакше після друку на плівці, тому що тут важливий матеріал, на який наноситься друк, післядрукарська обробка, освітленість при перегляді зображення, кута, під яким дивляться на відбиток.

       Тому у кожному конкретному випадку треба порадитися з дизайнером. Можливо, у вашому випадку краще буде застосувати обидві колірні моделі. Чи доведеться домагатися потрібного ефекту використанням CMYK з накладенням «Пантон». 


Найпопулярніші форм-фактори тари:

1. Тип майка. 

Дістала свою назву за форму ручок, схожих на одяг. Використовується в супермаркетах і на ринках. Виготовляється переважно з ПНТ. Її перевага: велика місткість за рахунок бічних фальцев, завидна вантажопідйомність і низька ціна. Дуже популярна майка з логотипом: назвою бренду або, наприклад, рекламою продукції.

 

Поліетиленовий пакет майка з логотипом

 

2. Тип банан. 

Добре впізнанний по овальній прорубній ручці. Зазвичай виготовляється з ПВТ або ПСТ. Це елегантніша і презентабельна тара, яку можна використати для продажу в торгових точках, для заходів, рекламних акцій. Прямокутне поле великого розміру робить банан хорошим рекламним носієм. Логотип на ньому набагато краще видно, чим на майці, оскільки пакет банан не «роздувається» від вмісту і не мнеться.


Поліетиленовий пакет з прорубною ручкою (банан)


3. Тип петля. 

Найефектніший шопер, який також часто використовують для заходів і подарунків. Впізнанний по привареній ручці у формі петлі. Виготовляється зазвичай з ПВТ. Має хорошу вантажопідйомність (за рахунок посилення ручки верхнім підкоміром) і велику місткість (за рахунок донної складки). Це багаторазовий кульок, який при дбайливому зверненні може служити 2-4 тижні. Тому брендована петля - дуже вдалий рекламний носій.


Поліетиленовий пакет з петлевою ручкою (петля)


Маркетингові функції: від теорії до практики

       Виробники поліетиленових пакетів з логотипом щільно співпрацюють з великими компаніями і регулярно виготовляють для них партії майок, бананів і петлі величезними тиражами.

Упаковка чудово справляється з наступними маркетинговими завданнями:

 • формування і закріплення у свідомості людей позитивного іміджу компанії;
 • завоювання довіри до продукту/послугам;
 • стимулювання бажання вчинити купівлю, зробити замовлення;
 • поширення інформації про знижки, розпродажі;
 • «подорож» по вулицях міста візитної картки фірми або організації з телефоном, адресою, графіком роботи, схемою проїзду.

       Брендовані пакети завжди чесно і сповна відпрацьовують витрати на їх виготовлення. Якщо ж реклама не спрацювала (чи віддача не виправдала надій), значить, були допущені помилки при замовленні продукції. Наприклад, маркетолог вирішив заощадити і замовив занадто маленьку партію, яка «розчинилася» серед реклами конкурентів. Чи якість банана і петлі була не на висоті із-за неправильно підібраної сировини. Чи виробник схалтурив і порушив технологію виготовлення.

Веселка фарб і магія кольору

       Фірмові пакети апріорі повинні привертати увагу і викликати позитивні емоції, а не наганяти тугу. Проте яскравий колір може викликати не захват, а тривожність і занепокоєння. Таким чином наша підсвідомість сигналізує про небезпеку, згадуючи, наприклад, отруйно-червоний мухомор в живій природі.

       Тому при виборі корпоративних кольорів маркетологи повинні враховувати потреби, пристрасті і світогляд своєї потенційної аудиторії. Ідеальний варіант колірної палітри бренду — це якийсь «колір мрії» клієнта або покупця. Як його вибрати?

       Упаковка продуктів повинна налаштовувати на «смачно-солодкий» або «очікувано-гострий» лад. Якщо ж ваш бренд не має нічого спільного з шоколадом, соусами або ковбасою, то можна відштовхуватися від запахів. Червоний асоціюється у нас з ягодами або трояндами, синій - із зимовою свіжістю, коричневий - з кавою і коньяком.

       І. В. Гете в роботі «До вчення про колір. Хроматика» жовтий і помаранчевий називає кольорами «позитивної сторони», що викликають бадьорість, активність, бажання діяти. А синій, бузковий і фіолетовий — кольорами «негативної сторони», що навівають тугу і викликають занепокоєння.

       Це не означає, що треба забути про існування синього кольору. Але при виборі колірної палітри варто заглибитися в цю тему і правильно підібрати поєднання.

 

Поліетилен проти паперу: сухі факти і тільки факти

       Періодично ми чуємо, як співають дифірамби паперовій упаковці, забуваючи про зворотний бік медалі. Але давно доведено, що відмова від поліетиленової тари принесе нам значно більше шкоди, ніж користі.

10 фактів, що доводять, що паперова упаковка згубніше для екології, ніж поліетиленова:

 1. При виробництві паперових шоперов в атмосферу викидається на 70% більше шкідливих речовин, у водойми зливається в 50 разів більше отруйної хімії. В процесі варіння целюлози і вибілювання використовується гримуча суміш, в яку входить діоксид хлору (II клас небезпеки), оксид кальцію (високонебезпечна їдка речовина загальнотоксичної дії) і ще декілька десятків хімічних речовин і з'єднань, багато хто з яких є канцерогенами або отрутами.

 2. У Міністерстві довкілля і продуктів харчування Дании підрахували, що паперова упаковка в 40 разів шкідливіше для екології. Автори враховували витрати ресурсів, забруднення повітря і води при виробництві, вплив на озоновий шар Землі.

 3. Вуглецевий слід паперових шоперов (сукупність парникових газів, що викидаються упродовж «усього життя») на 80% більший.

 4. Витрата води на виробництво крафт-пакетів в 3 рази більше.

 5. Витрати енергії на виробництво паперу більше в 4 рази.

 6. При переробці макулатури, яка йде на 1 тонну паперу, витрати води складають 15,2 тони, в атмосферу викидається 20 кг оксиду сірки і хлору, витрачається майже 0,5 тони пари і 0,5 кВт електроенергії. Підсумкова кількість викидів на 1 тону переробленої макулатури — більше 20 кг відходів.

 7. З 1 дерева можна виготовити не більше 700 паперових шоперов.

 8. Кожне 5-е дерево на планеті вирубується для виробництва паперу, упаковка з якої може використовуватися всього 1 раз (якщо не розмокне і не розірветься ще до того, як виконає свою функцію).

 9. Коричневі крафт-пакеты тільки виглядають оманливо натурально. Насправді на їх виготовлення йдуть особливо міцні довгі целюлозні волокна, для яких необхідно витратити багато свіжої деревини, обробленої шкідливими хімічними речовинами.

 10. Заготівля деревини і виробництво паперу енерговитратні на усіх етапах. Паливо потрібне для лісозаготівельної техніки, транспорту для перевезення сировини і самого виробництва. Екологи безапеляційно заявляють, що усе це для нас — недозволена розкіш.

Якщо ми охоронятимемо природу за принципом «з очей геть - з серця геть», то заміна пластика на папір виглядатиме дуже навіть привабливою. Якщо ж станемо враховувати усі чинники, то зрозуміємо, що треба вирішувати проблему переробки, а не бездумно вирубувати жалюгідні залишки лісів. Проблема збитку довкіллю від пластика штучно роздута. Якщо ми навчимося збирати і переробляти поліетилен, то вирішимо питання пластикових відходів. Яких, до речі, в загальному об'ємі ТБО усього 8-12% (з урахуванням пляшок, твердої упаковки, одноразового посуду і іншого пластика), тоді як паперу і картону - більше третини.

 

А чи знаєте ви, що

 1. Серед майки, банана і петлі є рекордсмени-довгожителі, якими користувався кожен з нас. Це легендарна «Маріана» з білими і чорними смужками, улюбленець ринкових торговців чорний «BMW», дуже модний колись «Camel», лаконічний «HUGO BOSS», патріотична «Вишиванка» і аскетично-скромний «АТБ».

 2. Ви ще сумніваєтеся, чи працює реклама на кульках? А ось маркетологи-піарники, які займаються передвиборною агітацією, на 100% упевнені в її ефективності. Кожна партія виділяє кругленьку суму, щоб замовити рекламну продукцію із зображенням свого кандидата і/або політичним гаслом. Вона працює набагато краще, ніж піар в мас-медіа, на бігбордах і виносних щитах.

 3. Існує безліч різних виробів з поліетилену, без яких ми просто не можемо обійтися. Наприклад, кулінар не прикрасить кремом торт без кондитерського мішка. Поліетиленова продукція потрібна медицині, туризму і торгівлі. Лікарні замовляють оптом бахіли, готелі - шапочки для душу, супермаркети вважають своїм боргом купити недорого одноразові рукавички, щоб покупці не бруднили руки.

 4. Художниця з Азербайджану Назрин Мусаєва прославилася картинами в стилі джанк-арт з використаного поліетилену. Вона не витрачає на свої твори фарбу, а усе необхідне просто знаходить на вулиці.

 5. Одним з найяскравіших представників креативного сучасного мистецтва був Христо Явашев, американець болгарського походження. Він прославився своїми «пакувальними роботами». Художник влаштовував унікальні перформенси, упаковувавши в поліетилен і тканину то середньовічну вежу в італійській провінції, то виставковий зал Кунстхалле у Берні, то музей сучасного мистецтва в Чикаго, то Рейхстаг. Цікавою роботою майстра став велетенський кульок з 2 800 різноколірними повітряними кульками усередині і величезна безкаркасна колона, заповнена 5600 кубометрами повітря. Усі свої креативні шедеври Христо створював з дружиною і творчим компаньйоном Жанной-Клод.

 6. У Національному реєстрі рекордів України зареєстровано нове досягнення — найбільший кульок з кульками завдовжки 22 м 10 см і діаметром 3 м. Ця «поліетиленова ковбаса» з'явилася на світ в результаті акції по збору вторсировини, яку провели жителі Києва під керівництвом одного з комунальних підприємств. Люди зібрали дома непотрібні «маечки» з супермаркетів і принесли в пункт прийому 410 000 пакетів! Організатори урочисто пообіцяли, що усі вони підуть на переробку. І надалі стануть прищіпками, вазонами для кольорів, трубами і іншими корисними речами.


Співпрацюйте з українським виробником, купуйте українське і будьте завжди попереду конкурентів!

Вверх