Як виробляють пакети з прорубною ручкою (банан)

       Які асоціації у вас виникають побачивши брендовану м'яку упаковку? Якщо ви дивитеся на пакет, що шарудить, банан з логотипом з фірмового бутику, то напевно з посмішкою згадуєте про приємну купівлю. Потрапив на очі кульок з рекламою пекарні? Ви «відчуєте» аромат свіжих круасанів і заварної кави, що в повітрі п'янить.

       Річ у тому, що пакети з прорубною ручкою - це приємна частина нашого життя. Вони можуть підняти настрій і подарувати емоції. А все завдяки тому, що виробники пакетів поліетиленових освоїли мистецтво упаковки і допомагають виробникам вирішувати маркетингові завдання. Давайте в цій статті трохи відкриємо завісу таємниці, побуваємо на віртуальній екскурсії і дізнаємося, як роблять пакети в Україні.


Познайомимося ближче

       Кожен тип упаковки має своє призначення. Майка - незамінна тара для перенесення вантажу і кращий помічник в супермаркеті, петля - містка і презентабельна упаковка для кур'єрської доставки. Пакети з вирубною ручкою з логотипом - універсальний рекламний носій, ефектний брендований щоппер, зручна і містка тара для перенесення будь-яких речей.

       Пакет поліетиленовий з вирубною ручкою має прямокутну (рідше - квадратну) форму, виготовляється з цілісного полотна, в якому вирубується овальна ручка. Саме через форму ручки на професійному сленгу він називається «бананом» - проріз нагадує усім відомий солодкий тропічний фрукт.

       Останнім часом в Україні популярні прозорі оксо - біорозкладані пакети з прорубною ручкою (банан) з друком логотипу або виготовлені на основі крохмалів.

       Замовити пакети з прорубною ручкою (тип банан) можна перейшовши за посиланням тут.

 

Стаття як роблять пакети з прорубною ручкою

 

Поліпшений пакет банан має:

 • донну складку, за рахунок якої збільшується його місткість;
 • посилену ручку, що збільшує вантажопідйомність.

Ця м'яка упаковка не розтягується, зберігає форму, підходить для багатократного використання.

 

Яка сировина йде на виготовлення пакетів з прорубною ручкою

З чого роблять банани? Замовник може вибрати поліетилен будь-якого типу. Існує чотири варіанти:

1. ПНТ (HDPE) - поліетилен низького тиску. Дуже міцний на розрив матеріал, який збільшує вантажопідйомність тари. Пам'ятаєте брендований пакет, що шарудить, з прорубною ручкою з логотипом, в який продавець фірмового бутику поклав тільки що куплені духи? Це і був ПНД.

2. ПВТ (LDPE) - поліетилен високого тиску. Еластичний і приємний на дотик матеріал з красивим глянсовим блиском. Друк на нім виглядає яскравішим і «соковитішим».

3. ПСТ (MDPE) - поліетилен середнього тиску. Вдало поєднує в собі переваги ПВТ і ПНТ. Продукція з нього виходить міцною, з хорошою вантажопідйомністю, друк виглядає ефектно.

4. Біорозкладний. Містить оксо-біорозкладні домішки, які прискорюють деградацію поліетилену в сотні разів. Через 2-3 роки від такого виробу в результаті окислювальних процесів залишається вода, вуглекислий газ і речовини, придатні для компостування. Також можливе виробництво прозорих пакетів банан з крохмалю кукурудзи або картоплі.

 

Як роблять пакети з вирубною ручкою

       Поліетиленову упаковку роблять на заводі, оснащеному сучасним устаткуванням. Підприємство працює за принципом виробництва повного циклу. Тут розробляють макети і дизайн, підбирають склад сировини для кожної партії продукції, експериментують з кольором поліетилену і друку. У заводських цехах проходять усі етапи технологічного процесу: на початковому етапі на лінію поступає сировина, на кінцевому - виходить готовий продукт.


Етапи виробництва пакетів з прорубною ручкою:

Екструдерний цех

       Тут з сировини роблять термопластичну полімерну плівку. Для цього використовують гранульований поліетилен (ПЕ, PE), який отримують полімеризацією етилену.

Існує два типи поліетилену:

 • ПВТ або LDPE - отримують з етилену в автоклаві або реакторі при високому тиску (звідси і його назва) у присутності каталізаторів полімеризації.
 • ПНТ або HDPE - синтезують з етилену при низькому тиску. Як правило, для виробництва використовують суміш етилену з насиченими вуглеводнями, які потім випаровують.

 

Екструдер для виготовлення рукавних плівок

Екструдер для виробництва рукавних плівок МПАК

 

       Для виробництва термопластичної плівки гранули поліетилену разом з домішками (пігментами та ін.) завантажують в екструдер. Там компоненти розплавляються при високій температурі. Потім отримана в'язкотекуча суміш формується при продавлюванні через отвір - голову екструдера. Потім з неї повітрям під тиском видувається рукав. Температура і швидкість подання повітря регулюється, адже від цих параметрів залежать характеристики готової продукції.

       Далі заготівлі охолоджуються і змотуються в рулони. Якщо плівка призначена для флексдруку, то рукав піддається коронуванню (обробляється коронним розрядом) для поліпшення адгезії з фарбою.

 

Схема екструдера для виробництва рукавних плівок

 Схема екструдера для виробництва рукавних плівок МПАК

 

Схема екструдера:

 1. Автоматичний завантажувач;
 2. Бункер для поліетилену і домішок;
 3. Екструдер;
 4. Голівка екструдера;
 5. Кільце охолодження;
 6. Стабілізатор;
 7. Кошик;
 8. Щоки, що складають;
 9. Приймальний пристрій;
 10. Направляючі ролики;
 11. Облаштування обробки плівки коронним розрядом;
 12. Облаштування намотування;
 13. Панель управління;
 14. Вежа;
 15. Готова бобіна.

 

Цех флексдруку

       Цех флексодруку обладнаний машинами для флексографії. Що таке флексографія? Це спосіб високого прямого друку.

 

Значення цих професійних термінів :

 • прямий друк - фарба наноситься з фотополімерного кліше на поліетилен при прямому контакті, тобто при зіткненні флексоформи з поверхнею майбутнього виробу без використання проміжних матриць і трафаретів;
 • високий друк - пігмент наноситься на поверхню з еластичною флексоформы з друкувальними елементами, що виступають, розташованими вище за пробільних.

При флексодруці спільно використовуються ці дві технології, а зображення наноситься швидковисихаючими фарбами низької в'язкості.


Існує декілька типів машин для флексодруку:

Ярусна флексографічна машина - секції з фарбами в них розташовані вертикально одна над іншою.

Схема ярусної флексографичної машини виглядає так:

 1. Вузол розмотування бобін з чистою плівкою;
 2. Ярусна система побудови друкарських секцій;
 3. Друкарські секції;
 4. Система сушки (УФ або комбіновані);
 5. Вузол намотування бобін з пофарбованою плівкою.

Ярусна флексографічна машина МПАК

 

Секційна флексографическая машина - місткості для переносу фарб розташовані горизонтально - одна за однією.

Схема машини :

 1. Вузол розмотування чистих бобін;
 2. Чотири друкарські секції.


Секційна флексографічна машина МПАК

 

Планетарна флексографічна машина - ємності з фарбами знаходяться навколо одного центрального циліндричного валу.

Схема планетарної флексографической машини виглядає так:

 1. Вузол розмотування чистих бобін;
 2. Планетарна система побудови друкарських секцій;
 3. Друкарські секції;
 4. Вузол намотування пофарбованих бобін.

 

Планетарна флексографічна машина


Пакеторобний цех

       На завершальному етапі виробництва встановлені пакеторобні машини. Тут рукав або напіврукав запаюють гарячим зварювальним ножем, а потім нарізують ножем типу гільйотини. Автоматичні пакеторобні машини оснащені кроковим сервоприводом для подання рукава, датчиками для контролю температури, пристроєм для нейтралізації статичного заряду, лічильником продукції.

       Також тут в пакетах типу банан у верхній частині приварюється плівка для посилення, вирубується овальна ручка і складається донна складка.


Пакеторобна машина для виробництва пакетів банан


Цех вторинної переробки полімерів

       Пластикове сміття - хвора тема нашого часу. Легкі і міцні поліетиленові пакети зробили наше життя набагато комфортніше, дозволили купувати продукти у безпечній герметичній упаковці, продовжили термін придатності напівфабрикатів і готової продукції. Але коли ми стали використовувати дуже багато пластика, то виявилось, що він погрожує екології.

       При пошуку шляхів вирішення проблеми знайшли безліч варіантів. Наприклад, було запропоновано перейти на паперові кульки. Але їх виробництво, як виявилося, наносить екології набагато більший ущерб. Багаторазові сумки-сіточки - теж не вихід. Вони не гігієнічні, навіть якщо намагатися їх мити і чистити після кожного походу в магазин. Третій варіант - прозорі біорозкладані пакети з прорубною ручкою. Вони дійсно швидко розкладаються в природі. Але і цей спосіб не ідеальний, оскільки гідророзкладані пластики при деградації виділяють метан, а оксо - розкладні не можна закопувати на звичайних звалищах - їм потрібний контакт з повітрям.

       Краще рішення проблеми - вторинна переробка кульків типу «майка» і «банан». З них можна робити дешеві мішки для технічних потреб, вуличні меблі, сміттєві урни або дачні лавки. Вторинна переробка поліетилену не вимагає великих витрат. Все, що для цього треба - шредер для подрібнення полімерів і екструдер для формування гранул.


Пакет з прорубною ручкою (банан) - виробництво


Цікаві факти про пакети банан: за що їх так люблять споживачі і маркетологи

 1. Друк на пакетах банан робить їх найефективнішим рекламним носієм з максимальним охопленням аудиторії. Експериментально доведено, що люди на вулицях значно більше уваги обертають на маленькі кульочки в руках у перехожих, чим на величезні рекламні щити і виносні конструкції.

 2. Приваблива упаковка і впізнанний брендовий логотип переконливіший і важливіший для споживачів, чим сам продукт. Доказом стала виставка ізраїльського фотохудожника «Wheat is Wheat is Wheat» («Пшениця-пшениця-пшениця»). На ній він представив серію фотографій продуктів у брендованій упаковці під Apple, Versace, Nike, Tiffany&Co, Prada. Виявилось, що споживачі готові платити за звичайну ковбасу в обгортці Louis Vuitton в десятки разів більше!

 3. Виробники кульків щорічно витрачають величезні суми на розробку м'якої упаковки для кожної категорії товарів. Наприклад, вони перевіряють, чи зручно відкривається кульок. Цим займаються спеціально навчені люди - відповідальний співробітник або навіть цілий відділ.

 4. Бренди категорії лакшері при замовленні дизайну кульків завжди використовують стримане забарвлення і наносять тільки один логотип. Строката упаковка з великою кількістю написів - це моветон.

 5. Аналітики маркетингових компаній з'ясували, що більше половини покупців готова зробити покупку повторно, якщо їм сподобалася упаковка.

Дослідження довели, що звичайний пакет з прорізною ручкою може у декілька разів збільшити рентабельність бізнесу.

 

А ви досить уваги приділяєте упаковці своїх товарів?

 

 

 

 

Вверх