Як виробляють пакети с петлевою ручкою (петля)

Пакет петля: познайомимося ближче. Як роблять пакети з петлевою ручкою і для чого їх використовують?

       Пакет з петлевою ручкою - найсолідніший і найефектніший представник в категорії м'якої упаковки. Тому якщо треба замовити «дорогі» кульки для особливого випадку з якісним друком, то завжди вибирають пакет петля. Він може бути різним: великим або маленьким, дуже щільним або м'якшим, з лаконічним логотипом бренду або яскравим малюнком по усьому полю, з посиленими ручками, донною складкою. Така різноманітність дозволяє задовольнити запити кожного замовника. Давайте трохи відкриємо завісу таємниці і заглянемо на виробництво пакетів з петлевою ручкою з логотипом. Ми вчинимо невеликий екскурс в історію і побуваємо на сучасному заводі, щоб дізнатися про те, як роблять пакети.

 

Поліетиленові пакети з петлевою ручкою - які вони?

       Вони мають ручку у формі петлі. Виготовляються переважно з найякіснішого ПВТ. Товщина пакетів може бути від 50 до 120 мкм. Ручку для нього роблять ще щільнішою і приварюють до полотна. А саме полотно посилюють верхнім підкоміром розміром 6-8 см.

       Петля має масу переваг: дуже презентабельний зовнішній вигляд, велика вантажопідйомність і місткість. Для людей, які піклуються про екологію, в Україні роблять біоразкладні пакети з петлевою ручкою. Але і без нових технологій цей кульок завдає значно менше шкоди довкіллю, чим його «побратими» - це єдиний по-справжньому багаторазовий пластиковий кульок, який можна використати тривалий час. Петля, до речі, міцніше багатьох текстильних сумок-шопперов - перевірено неодноразово.


 Пакет з петлевою ручкою з поліетилену


Де використовують петлю

1. Для заходів

       На презентації, семінари, виставки, ювілеї зазвичай запрошують гостей. Організатори готують для усіх учасників і запрошених подарунки: сувеніри, буклети. Для рекламної продукції зазвичай замовляють петлю з логотипом компанії або назвою самої події.

       Такой маркетинговий хід, як хороший банкет, підвищує статус заходу. Гості відносять з собою кульки і довго їх використовують, зберігаючи пам'ять про приємну подію і стаючи ходячою рекламою.

 

2. Для брендового бутику

       У престижному магазині має бути особливий антураж. Сюди покупці приходять не за картоплею і ковбасою, а за розкішшю і задоволенням. Тому упаковка для покупок повинна відповідати luxury - все повинно бути стильно і дорого, включаючи кульки.

 

3. Для корпоративних подарунків до свята

       Подарунки до свята - це частина вдалої маркетингової стратегії. Їх дарують співробітникам, клієнтам і партнерам. Солодощі, спиртне, продуктові набори, сувеніри можна, звичайно, скласти в звичайний кульок. Але навіщо ж упускати можливість залишити про себе пам'ять надовго? Для цього відповідальний за святкове поздоровлення співробітник замовляє кульки у виробника.

       А якщо хочеться бути в тренді, то можна навіть замовити біорозкладані пакети з крохмалю. Вони зараз користуються особливою популярністю.

 

4. Для торгової мережі

       Споживачам дуже запала в душу петля, тому вона добре продається у будь-якій торговій мережі. Склад поліетиленового пакету для роздробу може бути будь-яким: ПНТ, ПВТ, ПСТ. Бажано мати в асортименті в торговій точці кульки різного розміру (від 20*30 см до 74*50 см) з якісним багатоколірним друком.

       Малюнки теж мають бути різноманітними: яскраві квіти, лаконічні написи, нейтральні «кавові» мотиви, універсальні картинки міських пейзажів. Це дозволить покупцеві вибрати «жіночий», «чоловічий» або «молодіжний» кульок на усі випадки життя.

 

Трохи історії

       До хорошого звикаєш швидко. Збираючись до супермаркету за покупками, ми вже не думаємо про те, куди їх складатимемо. А пам'ятаєте, як ходили в магазин і на ринок наші мами і бабусі? Брали з собою господарські сумки, сіточки, кульочок з кульочками(тоді він був в кожному будинку). Коли поверталися, то мили і чистили тару для перенесення, потім прибирали її в шафу до наступного походу.

       За останні 20 років все змінилося. Пошли в минуле сіточки і баули. Тепер у нас є зручна тара для перенесення продуктів, одягу і взуття, упаковки рекламних сувенірів. Ми знаходимо петлі безліч варіантів застосування: на роботі, в побуті, в господарстві.

 

А як роблять пакети? Чому вони такі різні? З чого роблять петлю?

Виробництво пакетів в Україні

1. Яка сировина йде на виготовлення пакетів

Існує декілька варіантів:

 • ПВТ - презентабельний поліетилен для «іміджевої і престижної» м'якої упаковк (саме з нього зазвичай робиться петля). Він міцний, витримує велику вагу, має красивий глянець, друк на ньому виглядає соковитим і яскравим. Єдиний недолік - висока ціна. Але кулькам з ПВТ по статусу не належить бути бюджетними.
 • ПСТ - дуже міцний і еластичніший, ніж ПНТ. Виглядає трохи менш презентабельно, чим ПВТ, але і коштує дешевше. У нім можна не зміцнювати ручку посиленням «рейтер» (вставкою з товстого поліетилену), оскільки за рахунок вдалого поєднання компонентів суміші в складі (ПНТ + ПВТ) він має велику вантажопідйомність.
 • ПНТ - дешевий «одноразовий» матеріал, що шарудить. Для петлі в чистому вигляді майже не використовується.
 • Вторинна сировина - виходить після переробки поліетилену. За умови ретельного сортування б/в кульків, можна добитися дуже високої якості матеріалу, який буде ідентичний первинному. Проте перед переробкою треба відокремити ПНТ від ПВТ - молекулярно-масові характеристики не змінюються при переплавці. Тому з ПНТ не можна зробити ПВТ і навпаки.

 

2. Як роблять пакети

 • Перший етап - підготовчий. Замовник може сам надати матеріали макетів або доручити розробку дизайну виробникові. По готовому оригінал-макету замовляється фотополімерне кліше, за допомогою якого наноситься флексодрук. При замовленні повторного накладу флексоформу виготовляти вже не треба - вона зберігається на виробництві за особливих умов і може використовуватися до 5 років. Також на заводі вибирають склад сировини для виготовлення продукції, підбирають колір, домішки, перевіряють якість і відповідність вимогам експлуатації готового виробу.
 • Перший етап виробництва - лінія екструзії. У екструдер завантажують гранули поліетилену, пігменти для надання кольору, домішки. Суміш нагрівається до в'язкотекучого стану і пластифікується. Потім формується - продавлюється через отвір і набуває форми рукава. Рукав роздувають потоком повітря до потрібного розміру і форми, формують в нім бічні складки. Заготівля охолоджується.


Екструдер для виробництва полиэтиленової плівки

Екструдер для виготовлення плівки для пакетів петля


 • Далі настає черга активації - коронної обробки для збільшення поверхневої енергії плівки. Активація сприяє поліпшенню адгезії поверхні до фарби. Після обробки змінюється на мікрорівні щонайтонший шар плівки - стає пористим, тому фарба буквально «в'їдається» в структуру і не витирається.


Схема екструдера для виробництва плівки

Схема екструдера для виготовлення полиетиленової плівки

 1. Бункер для поліетилену і домішок.
 2. Шнек для перемішування розігрітої суміші.
 3. Голова екструдера для роздування плівки.
 4. Повітряне кільце.
 5. Фіксоване кільце для отриманого плівкового рукава.
 6. Щоки, що складають - для складання рукава плівки.
 7. Приймальні валики.
 8. Вузол для намотування плівки у бобіни.

 • Потім заготівлі передають в цех флексодруку, де на них наноситься малюнок методом флексографії. Це прямий високий ротаційний друк, для якого використовуються флексоформи (гнучкі фотополімерні кліше) і швидковисихаючі фарби. Флексографічна друкарська машина складається з декількох валів, на яких закріплені кліше. Кожне кліше «поринає» в ємність з фарбою певного кольору і переносить її на плівку. В результаті виходить дуже якісний багатоколірний друк.
 • Наступний етап - пакеторобний цех. Тут заготівля спаюється контактно-тепловим зварюванням, розрізає, підвертається вгорі для посилення. Потім до неї приварюються ручки петля .

 

Пакеторобна машина

Пакеторобна машина для типу петля

 1. Стойка кріплення бобіни з поліетиленової плівки для розмотування материала.
 2. Облаштування для вирівнювання кромки краю і формування донної складки.
 3. Пристрій для подання петлеподібних ручок.
 4. Пристрій для приварювання ручок до пакету.
 5. Пристрій для термозварювання підгорнутого матеріалу до верхньої частини пакету.
 6. Облаштування бічного термозварювання пакетів з ножем для обрізання.
 7. Конвеєрный стіл для прийому і складування готової продукції.


Як замовити пакети у виробника

       Якщо ви прийняли рішення замовити партію кульків, то спершу треба визначитися з форм-факторо (тобто типом ручок), розміром, вантажопідйомністю, накладом.

 

Окрім петлі існує ще 2 типи пластикової тари для перенесення з ручками:

1. Майка - за формою нагадує одяг з однойменною назвою. Виготовляється переважно з ПНТ. Завдяки простій і невитіюватій конструкції коштує дуже дешево, при цьому має завидну вантажопідйомність. Тому «маечка» відразу прижилася в мережах супермаркетів і на ринках.

2. Банан - має прямокутну форму (рідше - квадратну) і овальну вирубну ручку у верхній частині. Робиться зазвичай з ПСТ або ПВТ. Користується популярністю у маркетологів, оскільки має велике рекламне поле. А ось такою ж завидною народною любов'ю він похвалитися не може, тому що поступається по зручності дешевій майці і міцній петлі.

       Чому так мало конструкцій? Поки ніхто не придумав нічого нового. Так що тут є величезний простір для творчості. Якщо з'явиться цікава пропозиція - його обов'язково оцінять належним чином. На кульки завжди звертають увагу, тому що вони мають великий попит.

       Якщо вам потрібна саме петля, то слід чітко уявляти собі «статус» виробу. Чим презентабільніший має бути зовнішній вигляд - тим якіснішою має бути сировина і фарби. Це однозначно вплине на ціну. Але на петлі зазвичай не економлять (за винятком кульків для роздрібного продажу в торгових мережах).

       Що далі? Ви можете просто подзвонити виробникові і зробити замовлення. Або створити замовлення на прорахунок вартості. Далі треба буде вирішити деякі робочі питання. І внести передоплату.

       У онлайн-режимі можна отримати консультацію з будь-якого питання. Тому якщо навіть ви поняття не маєте про тонкощі виробництва, то ніяких труднощів із замовленням не виникне.

 

Цікаві факти

 1. Найвідоміший пластиковий кульок усього пострадянського простору - легендарна «Маріана» в чорну і білу смужку із зображенням жіночого силуету в елегантному капелюшку. По інтернету досі гуляє історія створення цього виробу. Як стверджують «історики», прототипом дівчини, зображеної на смугастому пакеті, була головна героїня популярного в 90-х мексиканського серіалу «Багаті теж плачуть». А смужки дизайнер Наталія Першукова з «Полімерпобута» підглянула на упаковці якогось парфюма. Так народилася справжня легенда!
 2. Останнім часом імениті кутюрье все частіше використовують для створення своїх колекцій звичайний поліетилен. З нього шиють досить вишукані вечірні сукні, а із скотча роблять оригінальні купальники, обмотуючи моделей прямо на очах у здивованої публіки. Італійський бренд Moschino пішов ще далі і представив на офіційному сайті сукню вартістю 1234 євро, які як 2 краплі води схоже на два зшиті між собою пакети петля з логотипом компанії. Вийшов оригінальний «білий верх, чорний низ». Дві ручки є бретелями, а дві звисають з подолу спідниці.
 3. Умільці роблять з нового і вже використаного поліетилену дуже красиві речі: плетуть і в'яжуть гачком капелюхи, тапочки, сумки, килимки. У інтернеті такий хендмейд користується великою популярністю і коштує досить дорого.

  


Вверх